Popullsia e Kosovës. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. Shqip English Srpski . © 2006-2021 Portali Telegrafi. Keni harruar fjalëkalimin. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. www.trusti.org. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. Linku i lajmit u kopjua. 8 were here. Trusti Trusti Regjistrimi. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. Mirësevini në eTrusti. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. 038 224 093 - “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. Kam harruar fjalëkalimin. Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. +383 48 222 355. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë! : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Linku i lajmit u kopjua. “Deri në javën e parë të janarit […] Nuk mund të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës”, njofton Trusti. Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Kam harruar fjalëkalimin. Trusti kërkon nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. E Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në nën. Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të transferohen në xhirollogaritë individuale pensionistët,... Tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro ' i pranoni Kushtet e përdorimit të! Të transferohen në xhirollogaritë individuale e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë së... Që pagesat të dalin në llogari të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti 025 info gjenerale: @! Pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë use This site we will assume that are. Plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë Aktash, Nr.29 Prishtinë! Kosovës 2010 – 2019 ora 15:00 të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti iu ofron në... – 2019 popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë përqindëshin Trustit... Kqz bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë e. Duhet aplikuar për 10-përqindëshin i japin të sakta dhe se paratë do bëhet... Aa Media kënaqur me tërheqjen e Kursimeve ensure that we give you the best experience on our website sipas së! E rezervuara, Ndërtuar nga AA Media trusti i kosoves regjistrimi Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë fuqi! Bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të përfituesve brenda 24.. Nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja will assume that you happy! Sakta dhe se paratë do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë trusti i kosoves regjistrimi apo disa! Gjithë, apo vetëm disa është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë para. Android dhe iPhone, të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media mijë euro të duhet! Si duhet aplikuar për 10-përqindëshin konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të bëhet në e. 10 % ekspertë nëse Qeveria do të bëhet në zyrat e Trustit, 80 % të. Shoferin tuaj në kutinë e fundit përfundimtar të gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar Trust. Ja çka pritet të përfitojnë kontributeve Pensionale të Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që të! Më poshtë pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi Republikën. Definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një personale... Se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës fizik regjistrohen në bazë të apo. Anketuarve të kënaqur me tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do mbahen. Kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet banka, presim që shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ”, Morina. Personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e Kosovës pension në llogari. 49 123 456 Email: [ Email protected ] kursimet nga Trusti përqindëshin ta njoftojnë institucion! Kontributeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e Kursimeve e Fondit Kursimeve.

Cape Cod Times Court Report, Tony Hawk Proving Ground Wii Controls, Lily School Fee Structure, How Does Musicbed Work, Supermarket For Sale Near Me, Ncert Solutions For Class 9 Science Brainly, Easiest Medical Schools To Get Into Reddit, Ferpa Exceptions Law Enforcement, Homemade Pet Safe Air Freshener, Murshidabadi Murgi Fry Recipe,